Zásady dobrej duše

 

Pomáhať je ľudské. Projekt Dobrá duša nie je súťaž, v ktorej vyhráva lepší či rýchlejší.
Vyhráva tu každý: ten, kto sa rozhodne pomáhať, i ten, komu sa pomoci dostáva.


Viac informácií

Príbehy z praxe

Názor opatrujúceho:

S paní Evou sa poznáme už 3 roky. Navštevujem ju v Opatrovateľskom dome v Prahe každý pondelok a piatok. Keď je vonku pekné počasie, vezmeme vozík a chodíme na prechádzku k neďalekému rybníku, kde paní Eva rada kŕmi kačice. V ostatných chvíľach spoločne čítame knihy, hráme v karty alebo jej prinesiem jej obľúbené palacinky s džemom. Bavia ma jej životné skúsenosti a humor.

Karol, 68 rokov

Názor osoby, ktorá je opatrovaná:

Som rada, že som pána Karola spoznala. Je to už dávno, čo sme sa stretli na predstavení v divadle. Zhodli sme sa, že obaja máme radi knižky od Čapka, dobré jedlo a prechádzky do prírody. Pán Karol je taký láskavý, že mi nosí nové knižky z knižnice a hrá so mnou môj obľúbený mariáš. Občas ma i rozmaznáva niečím sladkým. Na každú jeho návštevu sa veľmi teším a vďaka nemu viem, že som nezostala v starobe sama.

Eva, 81 rokov

Dobrovoľníctvo je predovšetkým o dobrom pocite

“Starí ľudia sú v našom zrýchlenom svete vytesnení na okraj záujmu spoločnosti. Dnes sa už len veľmi zriedkavo možno stretnúť so spolužitím viacgeneračných rodín. Staroba ľudí desí, lebo im pripomína vlastnú smrteľnosť,” hovorí pani Daniela, ktorá, hoci je už sama dôchodkyňa, navštevuje ako dobrovoľníčka starú paniu v Domove sociálnych služieb, zariadenia pre seniorov a ADOS Hestia n.o. v bratislavskej Dúbravke.

Celý príbeh si prečítajte tu...

Celý príbeh si prečítajte tu..
Celý príbeh si prečítajte tu..
Celý príbeh si prečítajte tu..